Randevu Al
Hemen Ara
Whatsapp

İLETİŞİM FORMU

Mesajınız Gönderilmiştir, Teşekkür Ederiz.
Lütfen Tüm Alanları Eksiksiz Doldurunuz.
İLETİŞİM FORMU

Kökten Değişim: Dental İmplant

Kökten Değişim: Dental İmplant

İmplant, gelişen teknolojinin sağlık alanındaki en önemli temsilcilerinden biri olma özelliğini taşımaktadır. Ağız ve diş sağlığı farkındalığının gün geçtikçe artmasına rağmen hala çürükler ve diş kayıpları yaşanmaya devam etmektedir. Ayrıca diş kayıpları, darbe veya travmalar sonucunda da yaşanabilmektedir. İlerleyen teknoloji sayesinde kaybedilen dişlerin yerini güvenilir ve estetik bir şekilde doldurmak implant uygulaması ile mümkün hale gelmektedir. İmplant doğal dişlere alternatif olarak kullanılan yapay yedek diş kökleridir. Sabit ya da çıkarılabilir yapay dişler için sağlam bir tutuş sağlayan implantlar doğal dişlere de olukça uyumludurlar. İmplantlar, doku dostu malzemelerden yapılmaktadırlar.

Dental İmplantların Faydaları

Doğal diş görünümüne çok yakın bir görünüm sunmaktadır. Doğal kemiklerle uyumlu üretilen İmplantlar kemiklerle kolayca kaynaşabilmektedirler. Kaynaşma özelliklerinden dolayı kalıcı olmaları kaçınılmaz olmaktadır. Ayrıca his anlamında da gerçeğe yakın bir deneyim sunmaktadır. Doku dostu olmayan ve ağza uyum sağlamayan protezlerin kullanımında dişler kayma yaparak telaffuz sorunlarına yol açabilmektedir. Dental implantlar sayesinde kayma kaygısı yaşamadan tüm kelimeler rahatça telaffuz edilebilmektedir. Doğal dişlerin tüm işlevlerini yerine getirmede oldukça iyi sonuçlar veren dental implantlar yemek yeme konusunda da sorunsuz sonuçlar ortaya koymaktadır. Isırma performansı da diğer yöntemlere göre daha başarılıdır. Diğer bazı uygulamalar gibi komşu dişlerden destek almayan dental implant uygulamaları komşu dişlerin formlarının inceltilip değiştirilme gereksinimini ortadan kaldırmaktadır. Başarı oranı yaklaşık olarak %98 olan dental implantlar, ağız ve diş sağlığı bakımına dikkat edildiği takdirde çok uzun yıllar kullanılabilmektedir.

Kimler İmplant Yaptırabilir?

Dental implant işlemine uygun olmak için bazı kriterler mevcuttur. Uygulama yapılacak alanın implantı tutacak yeterli kemik yoğunluğuna sahip olması gerekmektedir. Eğer yeterli veya uygun kemik yapısı mevcut değilse önce kemiklerle ilgili bir tedavi yoluna girildikten sonra implant uygulaması yapılabilmektedir. Ayrıca implantın doğru bir şekilde uygulanabilmesi için diş eti sağlığı da oldukça kritik bir öneme sahiptir. İmplant uygulaması gerçekleştikten sonra hastalar, gerekli ağız bakımlarını yapmalıdırlar. Sigara kullanımı tüm sağlık durumlarında olduğu gibi implantların sağlığı için de tehlike arz etmektedir. Eksik dişlerin yerine dental implant uygulaması yaptırmak istenildiğinde alanında uzman hekimlere başvurulmalıdır. Hekimler, gerçekleştirdikleri tetkikler sonucunda implanta uygun olup olmadığına karar vermektedir.

Dental implant uygulamaları için alanında uzman hekimleri barındıran ve ileri teknolojik alt yapıya sahip sağlık kurumlarının tercih edilmesi olası riskleri ortadan kaldırmaktadır.