Randevu Al
Hemen Ara
Whatsapp

İLETİŞİM FORMU

Mesajınız Gönderilmiştir, Teşekkür Ederiz.
Lütfen Tüm Alanları Eksiksiz Doldurunuz.
İLETİŞİM FORMU

Diş Eti Şekillendirmeleri

Diş Eti Şekillendirmeleri

Diş Eti Şekillendirme Estetiği

Diş eti şekillendirmeleri uzman bir periodontolog tarafından yapılmaktadır. İşlemden önce periodontolog hekim tanı teşhis yapar. Daha sonra tedavi planlaması yapılır. Tedaviye geçilmeden önce diş temizleme işlemleri yapılır. Diş etlerinde sızı hissedilmemesi için önlem olarak lokal anestezi yapılabilir. Diş etleri üzerine diş eti kılıfları yerleştirilebilir. Bu kılıflar 10 gün süre ile kalabilir. Kılıflar hastaya rahat ettirmek ve dokuları korumak için önemli rol oynarlar.  Tedavi sonrası ağrılar oluştuysa ağrıyı dindirmek ve önlemek için gargara kullanılabilir.

Diş Eti Cerrahisi Hakkında Bilgi Verebilir Misiniz?

Diş eti cerrahileri diş etini, dişi veya diş etine yakın yumuşak dokularının tedavilerini kapsayan bir bölümdür. Bu işlemler diş hekimi tarafından uygun görüldüğü takdirde yapılmaktadır. İşlemleri genellikle uzman bir periodontoloji hekimi yapar. Tedavi seçeneklerinde birçok yöntem vardır.

Gummy Smile Nedir?

Gummy Smile diş etlerini ilgilendiren bir husustur. Gülümsediğinizde diş etleriniz olduğundan daha fazla mı görünüyor? Cevabınız evet ise o halde Gummy Smile’a sahipsiniz demektir. Bunun sebepleri arasında tansiyon, böbrek rahatsızlıkları veya uzun süre ilaç kullanımı gösterilebilir. Estetik açıdan görünüm bozukluğu genellikle ön dişlerde görünür. Bu sorunların ön tarafta olması kişide güven duygusunun eksilmesine yol açabilir.

Gingivektomi veya Gingivoplasti Nedir?

Gingivektomi diş etlerinde kesilme anlamına gelir. Diş etlerinde fazlalık gelen yerlerin kesilmesi ile uygulama yapılır. Tedavi seçenekleri olarak lazer uygulamaları yapılabilir. Yapılan işlemlerin ardından iyileşme süresi minimum düzeyde gerçekleşir. Bu uygulama da dişlerin boylarının uzatılması, dişlerde düzgün bir simetri sağlanması da yapılabilmektedir.

Diş Eti Estetiği Nasıl Yapılır?

Gingivektomi işlemi uygulanmadan önce dişler üzerinde bir temizleme işlemi yapılır. Temizleme işlemi yapıldıktan sonra dişlere lokal anestezi ile uyuşturulma işlemi yapılır. Dişler uyuştuktan sonra neşter veya lazer yöntemi ile diş etlerindeki fazlalıklar alınır. Diş eti şekillendirilmesi yapıldıktan sonra 5 günlük kalması gereken macun konulur.

Diş Eti Şekillendirilmesinin Olumlu veya Olumsuz Yönleri Var Mıdır?

Diş eti şekillendirmelerinin risk oranı oldukça azdır. Risk oranın olduğu durumlar ise fazla miktarda diş eti şekillendirilmesi yapıldığında iyileşme sürecinin uzaması olarak geri dönüşüm beklenilebilir.

Diş Eti Şekillendirilmelerinden Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

  1. İşlem sonrası kanama yaşanabilir.
  2. İşlemden sonra dişlerinizin hassasiyetini uyarabilecek sıcak ve soğuk yiyeceklerden kaçınmalısınız.
  3. Hekiminiz ilaç verdiyse mutlaka aksatmadan kullanmalısınız.
  4. Diş etlerinizin iyileşmesi 3 haftayı bulabilir.

 

 

 

Benzer Yazılar

Ortodontik Tedavi İle Düzelen Dişler Bozulabilir Mi?
Ortodontik Tedavi İle Düzelen Dişler Bozulabilir Mi?

Ortodonti; dişlerde bulunan çapraşık ve ayrıklıkların, mevcut konum bozukluklarının düzeltilmesi için uygulanan bir tedavi yöntemidir.

İmplantlar İyi Bir Bakımla Ömür Boyu Kullanılabilir!
İmplantlar İyi Bir Bakımla Ömür Boyu Kullanılabilir!

İmplant tedavisinden sonraki ilk 2 gün, ağız içerisinde basınç yaratacak hareketlerden kaçınılmalıdır.

Dişeti Hastalıklarınızın Sebebi Stres De Olabilir!
Dişeti Hastalıklarınızın Sebebi Stres De Olabilir!

Klinik çalışmalar günümüzün önemli problemlerinden olan stres ve dişeti hastalığı arasında pozitif bir ilişki olduğu saptanmıştır.

Çene Eklemi Rahatsızlıkları Hakkında Her Şey
Çene Eklemi Rahatsızlıkları Hakkında Her Şey

İnsan vücudunun en çok çalışan ve yapısı en karmaşık olan eklemi, çok gelişmiş hareket kabiliyeti ile çene eklemidir.

Soğuk Havalarda Dişleriniz Ağrıyorsa Sebebi Bu Olabilir!
Soğuk Havalarda Dişleriniz Ağrıyorsa Sebebi Bu Olabilir!

Diş hassasiyeti (dentin hassasiyet); hastalar tarafından genellikle “soğuk hassasiyeti” veya “diş fırçalama hastalığı” olarak tarif edilir.

Hepatitli Hastalarda Diş Tedavisi
Hepatitli Hastalarda Diş Tedavisi

Hepatit hastalıkları karaciğerde meydana gelebilmektedirler. Hepatit B; Hepatit B virüsünün neden olduğu bir hastalıktır. B virüsü grupta yalnızca biridir. C türü ve HIV de bunların içinde yer alab virüs türleridir.

Diş İpi Nedir? Neden Kullanmalıyız?
Diş İpi Nedir? Neden Kullanmalıyız?

Diş ipi, ancak ağız bakımında olmazsa olmaz bir üründür.

Dişlerdeki Boşluklar Sosyal Medya Hayatına Kadar Etkiliyor!
Dişlerdeki Boşluklar Sosyal Medya Hayatına Kadar Etkiliyor!

Dişler, genel olarak karşılıklı sohbet esnasında ilk göze çarpan yapılardandır. Güzel ve estetik dişlere sahip olmak, kişinin özgüvenini arttırdığı gibi sosyal hayattaki başarısını da arttırmaktadır.

Diastema Tedavisi
Diastema Tedavisi

Diastema dişlerde görülen diş açıklığıdır. Hem çene hem dişleri ilgilendiren bir durum olan diastemanın birçok sebebi vardır.