Randevu Al
Hemen Ara
Whatsapp

İLETİŞİM FORMU

Mesajınız Gönderilmiştir, Teşekkür Ederiz.
Lütfen Tüm Alanları Eksiksiz Doldurunuz.
İLETİŞİM FORMU

Diş macunu tabletleri nedir?

Diş macunu tabletleri nedir?

Diş macunu tabletleri nedir?

Diş ipleri, diş fırçaları gibi ürünlerin geri dönüştürülmesi zordur. Genellikle bu eşyalar günlük hayatımızda sıklıkla kullanılmaktadır. Bu nedenle hızlıca tükettiğimiz için çöplerimizde birikme oranı da çoktur. Çevre bilincinin daha çok artması ile düşük atıklı bakım ürünlerinin de kullanımı artmıştır.

Diş macunu tabletleri çevreye yararlı mıdır?

Diş macunu tabletleri toz diş macunlarından üretilmektedir. Küçük ve kullanışlıdırlar.  Bu ürünler çevreye yararlıdırlar. Geri dönüştürülebilirler. Tüplerden ziyade bu ürünlerin kullanılması çevrede olumlu etki bırakacaktır. Macun gibi değil de katı ve küçük oldukları için seyahat konusunda da oldukça avantajlıdırlar.

Bu tabletler ile dişler nasıl fırçalanır?

Jeller ile tabletler farklı hisler verirler. Dokulu olanlar daha köpüklüdürler. Tabletler daha az köpüklüdürler. Ağzınıza tabletli olanı aldıktan sonra çiğnemeniz ve fırçalamaya başlamanız gerekmektedir. Bir tablet bir kez fırçalama için yeterli olacaktır.

Beyazlatıcı diş macunları kullanılmalı mıdır? Diş hekimi tavsiyesi dışında kullanılan beyazlatma ürünleri riskli olabilir

Günümüzde over the counter (tezgah üstü ürün) kullanımında, bir hayli artış olduğu görülmektedir. Over the counter (OTC) ürünler; diş hekiminin kontrolü olmaksızın, hastaların marketlerden ve eczanelerden satın alarak kullandıkları ürünler ile yapılan beyazlatma yöntemidir. Bu amaçla; beyazlatma bantları, diş macunları, diş ipi, gargaralar, sakızlar ve vernikler kullanılmaktadır. Bu amaçla kullanılan ürünlerin bazıları her ne kadar etkili olsa da, diş hekimi kontrolü dışında olduğu için bu ürünlerin kullanımı kimi zaman problemlere neden olabilir. Beyazlatıcı diş macunları, nispeten OTC içinde nispeten daha güvenilir ürünlerdir. Beyazlatıcı diş macunları ile içeriğindeki farklı formülasyonlarla, hem etkili bir temizlik hem de etkili bir beyazlık beklenmektedir. Beyazlatıcı diş macunları içeriğine göre; aşındırıcı içerikliler, kimyasal beyazlatma ajanı içerikliler, optik özellikte olanlar ve aktif karbon içerikliler olarak sınıflandırılmaktadır.